Konferencja RISK 2017 Innovation Technology

Konferencja RISK 2017 Innovation Technology

Wielkie awarie m.in. – Seveso 1976; Bhopal 1984; Czarnobyl 1986 – spowodowały gwałtowny rozwój badań i techniki w dziedzinie bezpiecznego prowadzenia procesów technologicznych w przemyśle. Skutki materialne oraz ludzkie wielkich awarii i katastrof są ogromne, dlatego tak istotne jest wdrażanie metod oceny i klasyfikacji zagrożeń oraz rozwiązywanie problemów bezpieczeństwa…

Pod Głównym Patronatem Medialnym Magazynu Gospodarczego „Rynek Inwestycji” 17 maja 2017 w warszawskim hotelu Warsaw Plaza Hotel, podczas konferencji RISK 2017 Innovation Technology spotkali się przedstawiciele świata nauki, instytucji, urzędów, przemysłu, firm ubezpieczeniowych, laboratoriów badawczych oceniających stan techniczny instalacji krytycznych, biura techniki oraz specjaliści zaawansowanych technologii aby wymienić praktyczne doświadczenia w zakresie kluczowych zagadnień z obszaru szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem w przemyśle. 

logo risk 2017 uniwersalne 1

Zadaniem konferencji jest stworzenie przestrzeni do debaty i wymiany doświadczeń, nadania kierunku rozwoju i propagowanie szeroko pojętych zagadnień związanych z bezpieczeństwem, prewencją, analizą, oceną i zarządzaniem ryzykiem w przemyśle i środowisku. Skupia i integruje podmioty, które działają w różnych obszarach związanych z ryzykiem i bezpieczeństwem. Zaproszeni Prelegenci i Eksperci podczas szeregu prezentacji sesji tematycznych, zakończonych 4 panelami dyskusyjnymi będą prezentować swoje doświadczenia w wielu aspektach składających się na zintegrowane zarządzanie ryzykiem. Konferencja to także przestrzeń dla przedstawicieli różnych branż, aby stworzyć dodatkową platformę do wymiany informacji dotyczących innowacyjnych rozwiązań pozwalających na zwiększenie bezpieczeństwa w przemyśle podczas pokazów i prezentacji w ramach paneli.  Podczas konferencji zaprezentowane zostaną praktyczne doświadczenia w zakresie identyfikacji zagrożeń i oceny ryzyka, innowacyjne technologie oraz projekty badawcze stwarzające nowe szanse rozwoju, nowe kierunki zmian w certyfikacji i dozorze, a także poddane analizie zagrożenia występujące w branżach: chemicznej, petrochemicznej, energetycznej, przemyśle gazowniczym, środowisku, ochronie zdrowia i zarządzaniu procesowym. Podczas konferencji przedsiębiorcy będą mieli możliwość skonfrontowania swoich potrzeb z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie kontroli ryzyka oraz dostępnymi na rynku innowacyjnymi rozwiązaniami w tym zakresie.

Bloki tematyczne Paneli dyskusyjnych:

Panel I – „Bezpieczeństwo w Przemyśle”, Moderator: Jerzy Majchrzak
Panel II – „Oceny Ryzyka w Przemyśle”, Moderator: Prof. dr hab. inż. Adam S. Markowski, Politechnika Łódzka 
Panel III – „Bezpieczeństwo Inspekcyjne w Przemyśle” (Dozór i Certyfikacja), Moderator: Prof. dr hab. inż. Marek Roszak, Politechnika Śląska
Panel IV – „Bezpieczeństwo Prawne w Przemyśle”, Moderator: mec. Marcin Jamrozik, Polowiec i Wspólnicy sp.j.

Podsumowanie konferencji – Panel Prawny prowadzony przez Kancelarię Polowiec i Wspólnicy sp. j. poruszy zagadnienia dotyczące definicji bezpieczeństwa prawnego w odniesieniu do przemysłu, problematyki ilości i jakości aktów prawnych, problematyki interpretacji przepisów z jakimi spotykają się przedsiębiorcy, współpracy poszczególnych działów przedsiębiorstw (w tym działu prawnego) w procesach decyzyjnych przedsiębiorstw. Podczas panelu przeprowadzona zostanie próba oceny i odpowiedzi na pytanie czy przedsiębiorcy mają wpływa na kształt przepisów prawa ich dotyczących. 

Konferencji towarzyszyć będzie Wieczór Autorski – „Świat bezpieczeństwa procesów przemysłowych Profesora A.S. Markowskiego” połączony z podpisaniem książki przez Prof. Markowskiego, której premiera miała miejsce pod koniec stycznia 2017 r. dzięki wsparciu PKN ORLEN S.A. i ANWIL S.A.

Natomiast zwieńczeniem oraz swoistym podsumowaniem całości konferencji będzie towarzysząca wydarzeniu Gala Magazynu Rynek Inwestycji, podczas której wręczone zostaną Złote Medale m.in. za konsekwentne wdrażanie rozwiązań na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa pracy i promowanie kultury bezpiecznej pracy, skuteczne poszukiwanie interdyscyplinarnych rozwiązań prawnych redukcji ryzyka w procesie inwestycyjnym czy za rozwijanie i propagowanie zaawansowanych metod analiz ryzyka przemysłowego oraz m.in. opracowanie satelitarnej platformy do weryfikacji biomasy na cele energetyczne.

Nurtujące tematy, praktyczne doświadczenia ekspertów oraz udział w dyskusji znakomitych panelistów, w tym naszego Radcę prawnego Marcina Jamrozika oraz gości specjalnych pozwoli z całą pewnością wspólnie zwrócić uwagę na istotę bezpieczeństwa i profilaktyki w zakresie identyfikacji zagrożeń i oceny ryzyka w przemyśle.

 plakat konferencji