Obszary doradztwa

Procesy inwestycyjne

Nasza kancelaria koncentruje się na świadczeniu usług prawnych w obszarze związanym z prowadzeniem procesów inwestycyjnych przez podmioty gospodarcze, począwszy od doradztwa w zakresie nabycia prawa do nieruchomości dla celów inwestycyjnych, a na rozpoczęciu użytkowania gotowej inwestycji skończywszy.

Świadczymy w imieniu inwestorów kompleksowe usługi w zakresie procedur administracyjnych dotyczących m.in. decyzji o lokalizacji, decyzji środowiskowych, zwolnień z warunków technicznych, pozwoleń na użytkowanie. Zapewniamy również inwestorom wsparcie podczas zawierania wszelkiego rodzaju kontraktów związanych z inwestycjami w sposób zapewniający realizację zamierzonych zadań w wyznaczonych terminach.

Specjalizujemy się w: prawie własnościowym, prawie budowlanym, planowaniu przestrzennym, ochronie środowiska i gospodarce odpadami, inspekcji technicznej, zamówieniach publicznych.

Posiadamy bogate doświadczenie w zakresie umów związanych z inwestycjami, np. kontraktów EPC (inżynieria, zamówienia, budowa), EPCM (inżynieria, zamówienia, zarządzanie, budowa), B-O-O (budowa, własność, eksploatacja), w tym np. OTF (formuła bezpośrednia), a także w zakresie kontraktów B-O-T (budowa, eksploatacja, przekazanie).